referencje

Dyrektor Marketingu w Uber, Europa Centralna i Wschodnia

Skorzystałem z doradztwa Marty w bardzo ważnym i trudnym projekcie marketingowym dot. partnerskiej współpracy Ubera z zewnętrzną marką. Projekt charakteryzował się wysokim ryzykiem i wysokimi korzyściami, zakładał bezprecedensowy sposób współpracy obu marek, skomplikowane pozycjonowanie i nietuzinkowy wybór komunikacji. W skrócie: nie była to bułka z masłem. Marta zajęła się projektem od razu, proponując mi naprawdę świetne pomysły, zadała pytania, otwierające nową perspektywę i nakreśliła kilka nowych kierunków działań. To były naprawdę wartościowe konsultacje, które pomogły mi wnieść wartość dodaną do mojej strategii  marketingowej i planów na najbliższe kilka miesięcy. To był dobrze spędzony czas! Szczerze polecam Martę, jeśli potrzebujesz sparing partnera do dyskusji o swoich planach marketingowych, strategii czy wdrożeniu działań marketingowych.

Group CEO w McCANN Poland

Pracowałem z Martą jako mentor w ramach programu Mentors 4 Starters. Jestem pod dużym wrażeniem jej warsztatu i doświadczenia marketingowego, zdobytego w globalnej korporacji. Prawdziwą wartością dodaną jest z jakim zaangażowaniem Marta przekłada tę wiedzę na potrzeby stworzenia strategii marketingowej dla swoich klientów. Poza merytorycznymi kompetencjami, Marta posiada także naturalne umiejętności budowania partnerskich relacji z zespołem, z którym współpracuje. Dzięki temu współpraca nad projektem przebiega efektywnie i w atmosferze wzajemnego zaufania.

Dyrektor Zarządzająca w Ultramedica – Centrum Zdrowia Kobiety

W 2019 uczestniczyłam w szkoleniu prowadzonym przez Martę w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Umówiłyśmy się na spotkanie i zaplanowałyśmy audyt naszych działań marketingowych. Marta świetnie pomogła nam uporządkować prowadzone działania, wskazać kierunek i świetnie wsparła w budowie strategii marki. Bardzo dobrze potrafi słuchać i dzielić się spostrzeżeniami. Branża medyczna i kobieca klinika okazała się dla nas obu dziedziną, w której jeszcze wiele wspaniałych działań i wyzwań na nas czeka.  W tym roku pod czujnym okiem Marty, odbyłam indywidualny warsztat. Polecam współpracę z Martą, której wiedza i kompetencje są niezwykle cenne w planowaniu i rozwoju biznesu.

Dyrektor Generalny i właściciel Biura Podróży Kiribati Club

Marta przygotowała dla biura podróży Kiribati Club, którym zarządzam audyt wizerunkowy marki. Przedstawiła bardzo trafne uwagi, których wprowadzenie ułatwi nam komunikacje i ujednolici wizerunek. Podczas warsztatów otrzymaliśmy konkretne, precyzyjne i wyczerpujące wytyczne dotyczące działania i wyglądu strony internetowej oraz ogólnej prezentacji naszej marki. Dodatkowo współpracowałem z Martą podczas tworzenia nowego wizerunku dla marki Beharmony. Dzięki profesjonalnym uwagom Marty znacznie udoskonaliliśmy wizerunek produktów i w krótkim czasie znacznie rozszerzyliśmy sprzedaż owoców w miodzie w kategorii produktów prezentowych. Współpraca z Martą to przyjemność obcowania z prawdziwą profesjonalistką. Marta jest rzetelna, punktualna i drobiazgowa, jednocześnie będąc cierpliwym partnerem, który potrafi nie używając autorytaryzmu racjonalnie przekonywać używając trafnych argumentów.

Dyrektor Zarządzająca w Garden of Words Group

We współpracy z Martą cenię jej świetne wyczucie strategiczne, poparte wieloletnim doświadczeniem i praktyką pracy dla międzynarodowych brandów. Marta ma też umiejętność adaptacji tej wiedzy i doświadczeń dla mniejszych marek, które nie mogą pochwalić się światowym rodowodem. Wysoko oceniam również nakierowanie Marty na cel biznesowy klienta i troskę o ROI, a także rzetelność, terminowość i umiejetność pracy pod presją czasu. Co więcej, Marta potrafi nie tylko strategicznie myśleć, ale również swoją strategię odpowiednio przedstawić dzięki doskonałym umiejętnościom prezentacyjnym.

Przedsiębiorca, podróżnik, zdobywca dwóch biegunów

Pani Marta pomogła ustalić pod względem marketingowym wyprawę No Trace Expedition. We współpracy wdrożyła globalne spojrzenie na marketing, świetne, kreatywne pomysły na pozyskanie sponsorów i na zbudowanie strategii marketingowej. Poza tym wykazała się zaangażowaniem i pełnym zrozumieniem potrzeb klienta, proponując ciekawe rozwiązania niestandardowych problemów. Pani Marta to także świetna, życzliwa osoba.

Menedżer ds. Marketingu w Ebano Design

W poszukiwaniu wsparcia marketingowego dla naszej nowej działalności mieliśmy przyjemność spotkać Panią Martę, która pozwoliła nam uświadomić sobie jak wiele elementów decyduje o powodzeniu. Każde spotkanie w wersji on line to była kolejna dawka wiedzy niezbędnej do zaistnienia na bardzo zatłoczonym rynku. Mamy nadzieję, że przekazane nam wskazówki i uwagi skutecznie wykorzystamy w praktyce. Dziękujemy za konsultacje, a wszystkim, którzy planują opracować strategie marketingowe polecamy Panią Martę.

Właściciel i Prezes grupy marketingowej Good One

Ogromna wiedza i doświadczenie marketingowe, znajomość konsumenta i realiów polskiego rynku, a do tego świetna osobowość. Ta kombinacja powoduje, że z Martą po prostu super się pracuje. Umiejętnie przekłada stworzone strategie i plany marketingowe na konkretne działania, które można potem szybko wdrożyć w życie. Pełen profesjonalizm we współpracy.

Szef Zespołu Rozwoju Produktu Reklamowego w TVN

Miałam okazję współpracować z Martą w ramach rekomendacji planowania mediów przez około trzy lata, kiedy pracowałam w MediaCom. Przez ten czas Marta potwierdziła, że jest solidnym partnerem w biznesie, zorientowanym na dialog i otwartym na nowe pomysły. Jest także osobą, która mocno angażuje się w pracę, utrzymując jednocześnie równowagę w życiu osobistym. Dla mnie Marta była zawsze przykładem osoby dobrze współpracującej z zespołem, która buduje relacje biznesowe oparte na wzajemnym zaufaniu i autentycznej przyjaźni.

Customer Experience Director w Play

Z Martą świetnie się pracuje. Jest osobą, która wie czego chce i w genialny sposób wykorzystuje swój szósty zmysł marketingowy żeby to osiągnąć. Jej nastawienie na rezultaty, otwarta komunikacja i umiejętność prowadzenia dyskusji dają pewność, że podczas współpracy wszystkie argumenty zostaną wysłuchane. Poza tym Marta jest po prostu super osobą i dlatego mam nadzieję, że nasze ścieżki kariery znowu się kiedyś połączą.

One Life Sp. z o.o. Organizatorzy The Color Run Poland

Budując markę kilka lat, zdarza nam się zapomnieć o tak ważnej rzeczy, jaką jest istota tego co robimy – nasze DLACZEGO – czyli DNA marki. To właśnie moment, kiedy stawiamy pierwszy krok, wdrażając nowy produkt, jest kluczowy, bo tylko wtedy kieruje nami nasze prawdziwe WHY: dlaczego to robimy, po co i co chcemy osiągnąć. Towarzyszy temu procesowi wiele emocji: ekscytacja, obawa przed nieznanym. Warto wrócić do tego momentu, w którym wszystko się zaczęło i zderzyć to z realiami obecnego rynku i panujących w nim zasad. Przetasować karty, a przy okazji natchnąć nowe osoby w zespole, tym samym duchem, który towarzyszył nam na początku drogi i zainspirować do działania. Nie ma nic lepszego dla rozwoju biznesu, niż nowe narodziny. Marta przeprowadziła nas przez proces docierania do naszego DLACZEGO, nie powiemy, że bezboleśnie, ale bardzo owocnie i konstruktywnie. Okazało się, że łatwo zgubić nasze DLACZEGO w gąszczu nowych celów. Rekomendujemy z przekonaniem Martę, jako świetnego stratega w budowaniu marki i komunikacji z klientem. Życzymy tak samo odkrywczych efektów pracy z Martą.

CEO, Park Rozrywki Rabkoland

Pracowaliśmy przy analizie działań marketingowych naszego przedsiębiorstwa oraz stworzeniu strategii marketingowej, które są dziełami Pani Marty. Strategia została stworzona rzetelnie w oparciu o realną, bieżącą sytuację na rynku, a także stan naszego przedsiębiorstwa, który przekazaliśmy przed rozpoczęciem prac. Pani Marta dotrzymała również wszystkich terminów, które sama sobie narzuciła, a które były nawet bardziej restrykcyjne, niż te które proponowaliśmy. Strategia została też dostosowana do budżetu, który posiadamy. Marta Cwalina-Śliwińska jest osobą posiadającą dużą wiedzę, doświadczenie i co ważne potrafiącą ją zastosować i zaadoptować dla nieznanej dla siebie wcześniej branży.

Marta zmieniła moje postrzeganie coachingu. Znam wielu trenerów i nigdy żaden nie przekonał mnie do tego narzędzia. Aż do momentu, gdy na drodze mojego wypalenia zawodowego i załamania nerwowego zaczęłam pracować z Martą. Empatia, rzeczowość, idealne zadawanie pytań, wrażliwość, umiejętność słuchania – to najsilniejsze cechy, którymi Marta wykazała się podczas naszego procesu. Wielki profesjonalizm, brak spoufalania i poczucie bezpieczeństwa jakie wyzwoliła Marta były kluczowe, szczególnie, że znamy się z określonego kręgu biznesowo-mentoringowego. Marto! Jesteś moim Aniołem, ekspertką coachingu i szczerze, z serca polecam pracę z Tobą każdej kobiecie na zakręcie. Dziękuję i przesyłam czystą energię wdzięczności.

Wiceprezes Zarządu w InnerMastering Institute

Z Martą współpracowaliśmy przy opracowaniu strategii marketingowej naszej firmy. Jej profesjonalizm oraz niezwykła skuteczność pozwoliły na uzyskanie szybkich efektów naszej wspólnej pracy. Marta łączy w sobie ogromną wiedzę oraz łatwość przekazu; staranność wykonania oraz lekkość pomysłów, a do tego jest fascynującą osobą, z którą po prostu miło się pracuje.

Partner Zarządzający w E-Contenta | Wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego

Miałem przyjemność pracować z Martą przez kilka lat na różnych markach w czekoladowym portfolio Mars Polska. Podczas tej współpracy wspólnie rozwijaliśmy swoje kompetencje. Dziś Marta jest bardzo doświadczoną profesjonalistką, która zawsze w pełni angażuje się w każdy prowadzony projekt, dbając o detale, dążąc do perfekcji i najlepszego rezultatu. Zarówno na poziomie strategii jak i wdrożenia.

Prezes Zarządu Vegi Polska

W imieniu firmy Vegi pragnę udzielić referencji Pani Marcie Cwalinie-Śliwińskiej z Cwalina Marketing Consulting. W wyniku konsultacji Pani Marta stworzyła dokument “Strategiczne Kierunki Rozwoju Biznesu”, który zawierał zarówno analizę, wnioski, rekomendacje oraz następne kroki. Podczas trwania konsultacji Pani Marta wykazała się profesjonalizmem, rzetelnością oraz indywidualnym podejściem. Na uwagę zasługują również wysokie kompetencje Pani Marty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z konsultacji Pani Marty i wszystkim zainteresowanym polecamy współpracę z Cwalina Marketing Consulting.

Ekspertka Zarządzania przez Empatię, Mentorka, Coach EMCC

Mam przyjemność współpracować z Martą przy okazji budowania mojej marki i strategii marketingowej biznesu. Jestem bardzo zadowolona, dostałam szereg cennych uwag i wskazówek, które niezwłocznie wdrożyłam. Marta to profesjonalistka. Strategię wizerunku marki oraz wiedzę na temat zasad świadomej komunikacji marketingowej przekazuje w sposób niezwykle przejrzysty i przyjazny. Świetnie zweryfikowała moje działania marketingowe, oraz dała cenne wskazówki na przyszłość. Jest przy tym miłą, konkretną i ciepłą osobą. Polecam współpracę z Martą!

CEO w COM4IT

Szkolenia przeprowadzone przez Panią Martę Cwalinę-Śliwińską w zakresie komunikacji marketingowej i wizerunku firmy zostało przygotowane i przeprowadzone według zdefiniowanych przez nas oczekiwań i miało charakter indywidualnego audytu. Pozwoliło to na szczegółowe przeanalizowanie wszystkich, istotnych dla naszej firmy elementów komunikacji oraz przygotowanie wytycznych, na podstawie których utworzony został plan działań korygujących. Pani Marta Cwalina-Śliwińska wykazała się szeroką wiedzą oraz bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym, co miało decydujący wpływ na ostateczny wynik szkolenia i wysoką jego ocenę.

Dyrektor ds. Komunikacji w Świeża Bazylia PR & Event Agency

Marta jest osobą konkretną i rzeczową o wysokim standardzie pracy. Skupiona na celu, wie czego chce i w jakim kierunku należy zmierzać. Posiada bogate doświadczenie w obszarze strategii marketingowych oraz merytoryczną wiedzę, które czynią z niej eksperta w branży i zaufanego doradcę. Partnerski sposób pracy z klientem oraz projektowe podejście umożliwiają konstruktywną i satysfakcjonującą współpracę.

Prezes Zarządu Goko Sp. z o.o.

Zarząd firmy GOKO Sp. z o.o. oświadcza, że w 2018 roku współpracowaliśmy z Panią Martą Cwaliną-Śliwińską i jej firmą CWALINA MARKETING CONSULTING, w zakresie opracowania strategii wprowadzenia na rynek naszego nowego wyrobu o nazwie GOKO. Produkt GOKO jest wyrobem specyficznym i z tego względu wymagającym specjalnego podejścia marketingowego. Pani Marta potrafiła w swoim działaniu uwzględnić wszelkie uwarunkowania naszego trudnego marketingowo projektu i opracowała przejrzystą i trafną strategię wejścia tego produktu na rynek. Posługując się w swoim działaniu profesjonalną wiedzą z dziedziny marketingu i psychologii społecznej Pani Cwalina-Śliwińska nakreśliła dla naszej firmy właściwą drogę postępowania. Należy również podkreślić takie walory współpracy z Panią Martą jak punktualność, logika wypowiedzi i miły uśmiech na co dzień. Niniejszym Spółka GOKO rekomenduje firmę CWALINA MARKETING CONSULTING wszelkim podmiotom gospodarczym, które potrzebują fachowego i rzetelnego doradztwa marketingowego.

Coach, Trener, Właściciel Life Architect

Marta ma talent zauważania tego, czego inni nie widzą. To pozwala jej dzielić się wglądami, które mogą uczynić Twój biznes lepszym i bardziej widocznym dla Twoich odbiorców. Marta pomogła mi spojrzeć na marketing w Life Architect w nowy, świeży sposób. Bardzo polecam!

Partner Zarządzający, Agencja Reklamowa Brandcomm

Miałem przyjemność współpracować z Martą przez kilka lat, realizując większe i mniejsze zadania. Doskonała organizacja pracy, wyczucie potrzeb konsumentów oraz profesjonalizm Marty sprzyjały efektywnej kooperacji, pozwalając mi jednocześnie na zdobywanie cennej wiedzy o rynku. Wspólnie zrealizowaliśmy kilka znaczących projektów dla Bounty, wprowadzając wyspy z piasku i palmy do przestrzeni sklepowej (co ciekawe, ten projekt doczekał się wyróżnienia czytelników „Trade Marketer” w kategorii aranżacje miejsca sprzedaży). Cenię sobie Martę za jej partnerskie podejście, zazdroszczę odwagi w realizowaniu życiowej pasji i szczerze liczę na dalszą współpracę w przyszłości. Polecam z pełnym przekonaniem!

Account Director, Dom Mediowy Zenith, Publicis Group

Marta to bardzo rzetelna osoba, zaangażowana i pełna entuzjazmu. Przeprowadziłyśmy wspólnie wiele ciekawych i nowatorskich projektów. Polecam Martę z uwagi na jej profesjonalizm i partnerskie podejście.

Współwłaściciel i Wiceprezes w Primagran Ltd.

Współpracowałem z Martą przy kilku projektach w Marsie i przy kilku różnych okazjach później. Jej zorientowanie na działanie, odpowiedzialność i zaangażowanie powodują, że jest godnym zaufania partnerem biznesowym. We współpracy Marta pokazała, że potrafi łatwo dostosować się do zmieniającego się środowiska, szbyko się uczy i utrzymuje zdrowy rozsądek w biznesie. Wysokie kompetencje w komunikacji – zarówno w obszarze biznesowym, jak i ludzkim – powodują, że bardzo miło się z nią pracuje. Tak trzymaj Marta!

Koordynatorka Szkoleń SkillShare, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Szkolenie przeprowadzone przez Martę Cwalinę-Śliwińską z zakresu Strategii Marketingowej było przeprowadzone niezwykle profesjonalnie. Marta nie tylko posiada dużą wiedzą merytoryczną z dziedziny marketingu, ale również bardzo dobrze potrafi przekazywać ją innym. Podczas szkolenia podeszła w indywidualny sposób do każdego z uczestników. Jest osobą bardzo rzetelną i otwartą, co pozwala na to, że współpraca z nią to sama przyjemność.

Właścicielka MKG Consulting

Marta w swojej pracy doradczej nie boi się stawiania czoła wyzwaniom i zadawania trudnych pytań. Co więcej – widzi i myśli szeroko oraz długofalowo, a także ma cenną umiejętność koncentracji na priorytetach. Wszystkie te umiejętności są kluczowe dla strategów marketingu i to właśnie dzięki nim Marta jest skuteczna w tworzeniu i doskonaleniu strategii marketingowych klientów. Jeśli dołożymy do tego umiejętność planowania, rzetelność oraz terminowość – czyni to Martę doskonałym konsultantem czy partnerem biznesowym. Serdecznie polecam!

Dyrektor Marketingu i Rozwoju Biznesu AdviQual

Współpracę z Martą nawiązałem przez LinkedIn. Komunikacja jest kluczowa, kiedy pracujesz z konsultantem a Marta potrafi słuchać i przekazywać swoje sugestie w sposób łatwo zrozumiały i przyjemny w odbiorze. Rekomendacje Marty były bardzo konkretne i pouczające. Była to dla mnie prawdziwa przyjemność, kiedy okazało się że byłem jednym z jej pierwszych klientów.

Danka Dymińska

Właścicielka Gospodarstwa Agroturystycznego – Kolonia Mazurska Mierki

Niby wiele wiemy o swoim biznesie, dajemy nawet rady innym, ale przychodzi taki moment, że stajemy przed ścianą i myślimy tylko o tym, aby zamknąć ten nasz interes, wrócić na ciepłą posadkę do kogoś, a najlepiej rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady. I w tym momencie umawiasz się na spotkanie z Martą. W ciepłej atmosferze płyną z ust przemiłej dziewczyny bardzo rzeczowe informacje o tym, jaki powinnam obrać kierunek, na czym się skupić, co robić, krok po kroku. Wielka pusta kartka zapełnia się pomysłami, konkretami pisanymi pewną ręką Marty. Profesjonalizm, doświadczenie, przy tym wielka empatia i… kolory całego świata.

Junior Key Account Manager The Brain Embassy

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona warsztatem przeprowadzonym przez Martę w The Brain Embassy. Nie spodziewałam się przedstawienia tematu “Jak stworzyć strategię marketingową, która rozwinie Twój biznes” w tak bardzo biznesowy i konkretny sposób. Ze szkolenia najbardziej utkwiła mi w pamięci metoda: Why? How? What? Simona Sineka, z którą bardzo się utożsamiam jako klient. Jednak nigdy wcześniej nie wykorzystywałam tego podejścia w pracy ze swoimi klientami. Bardzo mi się również podobało, że już na wejściu Marta zbudowała „ciepłą” atmosferę i odnosiła się bezpośrednio do branży uczestników a nie tylko do własnych przykładów.

CHCESZ NAWIĄZAĆ WSPÓŁPRACĘ?